fbpx
22/02/2019

Gazeta Kolbudzka na cenzurowanym

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wiadomo wybory , niebawem nam też się oberwie 🙂 

FB- Gazeta Kolbudzka 

NO I ZACZĘŁO SIĘ
Długo myślał nasz wódz kochany jak rozpocząć kampanię wyborczą. Najlepiej posłużyć się kimś, najlepiej młodym. Naiwne to i da się łatwo sterować.
Na pierwszy ogień poszła Gazeta Kolbudzka. Młody i gniewny Pan Piotr Paweł, przysłał maila z informacją, że w Gazecie pełno błędów. Najlepszy będzie cytat – „Gazeta roi się od błędów, to wstyd, że na 3 stronach można zmieścić taką ich ilość” i że „godzi w dobre imię gminy Kolbudy”.
Oczywiście była też oferta „pomocy” za bliżej niesprecyzowaną opłatą.
Błędy zapewne się zdarzają, ale jak do tej pory żaden profesjonalny dziennikarz nie chciał piętnować łajdactwa kolbudzkiej władzy. Częściej można natrafić na krytykę niż pomoc. No cóż, obietnica profitów, dofinansowania niektórych tytułów robi swoje? Gazeta powstaje społecznie, wyłącznie dzięki dobrej woli uczciwych mieszkańców.
Muszę jednak Pan Piotra Pawła bardzo zmartwić i to z dwóch powodów. Po pierwsze, uczciwej części społeczeństwa, nasze błędy aż tak nie przeszkadzają. Wolą znać prawdę. Może bardziej przeszkadza im korupcja, nepotyzm, złodziejstwo, ignorancja? Myślę, że dużo bardziej godzą w dobre imię gminy, postawa i działania Pana mocodawcy. Po drugie daliśmy do przeczytania numer jednemu z profesorów filologii polskiej. Stwierdził, że rażących błędów to on nie widzi, a takie jak są w Gazecie Kolbudziej, to coś bardzo normalnego w każdym wydaniu prasy czy książek a część tekstu krytykant mógł nie zrozumieć, bo napisana jest po kaszubsku.
W drodze rewanżu, zupełnie BEZPŁATNIE odeślemy Panu maila z naniesionymi poprawkami. Jeżeli ktoś tak agresywnie zwraca uwagę i stawia takie żądania, to wstyd, aby robił takie błędy! Wstyd Panie Pawle Piotrze K. Chyba jednak miał Pan kłopoty w klasie szóstej za tak swobodne podejście do słowa pisanego.
Drodzy czytelnicy, musicie być teraz przygotowani, że takich Pawłów będzie na pęczki, ale cel tylko jeden. Utrzymać w gminie obecną władzę. W środkach nie będą przebierać. Ważne aby ogłupić elektorat a nieposłusznych ośmieszyć, zaszantażować. Proszę zwrócić uwagę jak szybko w kolejnym mailu wzrosła napastliwość i pieniactwo. Ciekawe o co tak naprawę chodzi. Poinformujemy czytelników, ponieważ zapewne ciąg dalszy nastąpi.
 
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o