fbpx
17/02/2019

Magdalena Kołodziejczak Wójt Która Kłamie

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pani wójt Magdalena Kołodziejczak na stronie facebookowej KWW Wspólna Gmina Pruszcz Gdański 1 października  opublikowała filmik, który jak mniemam, miał być odpowiedzią na działania zespołu radnego Karola Kardasińskiego, w sprawie transportu publicznego w Gminie Pruszcz Gdański.

Pani Wójt krytykuje inicjatywę przedłużenia linii autobusowych z Gdańska do gminy Pruszcz Gdański podając, że będzie taki zabieg będzie kosztował 3 000 000 zł. Skąd zaczerpnęła takie informacje, jakie koszty trzeba by ponieść realnie, tego nie wiemy. Czy były przeprowadzone rozmowy w tej sprawie z przewoźnikiem? Tego nie wiemy. Czy inicjatywa była konsultowana z Urzędem Miasta Pruszcz Gdański, który mógłby partycypować w inwestycji? Tego nie wiemy. Słyszymy natomiast, że za mityczne 3 000 000 zł. zostaną wybudowane: żłobek przedszkola, place zabaw i obiekty sportowe 🙂 Następnie  pani Wójt „zainspirowana” pomysłem Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański pana Janusza Wróbla, forsuje bezpłatne dojazdy dzieci i młodzieży do lat 20 do Gdańska, które to zamierza wprowadzić przy następnym przetargu. Możliwe, że stający do przetargu usłyszą, że nieodpłatnie będą to robić, ponieważ żadna kwota nie pada z ust pani Wójt. Pani Wójt potrafi prawie za darmo prowadzić stronę internetową gminy i nie płaci pracownikom za pisanie artykułów do biuletynu informacyjnego gminy. Dodatkowo  Magdalena Kołodziejczak chce wprowadzić w wakacje w weekendowe przejazdy, tak aby można było wrócić wieczorami lub w nocy z różnych wydarzeń kulturalnych z Trójmiasta. To również przewoźnik będzie organizował za darmo, gdyż żadna kwota tutaj nie pada. Żadne rozmowy w tej sprawie jeszcze nie były prowadzone, przynajmniej nie te oficjalne.

Ta inicjatywa bardzo mi się spodobała. Nie będę musiał płacić za taksówkę, skoro mogę poimprezować w Trójmieście, a potem na koszt gminy wrócę do siebie. Z dumą i szczęściem będę utrwalał wizerunek gminy jako sypialni Trójmiasta. Wielka szkoda, że pani wójt nie stawia się w miejscu mieszkańców Trójmiasta,  którzy chętnie przyjechali by na imprezy organizowane w gminie, skorzystali z rekreacyjnych ścieżek rowerowych, placów zabaw, odwiedzili parki, a wieczorem wrócili do siebie do Trójmiasta położyć się spać.

Gmina Pruszcz Gdański jest w Związku Metropolitalnym, płaci coroczne składki z tego tytułu Chciałaby dołączyć do metropolii trójmiejskiej, czy mi się to tylko wydaje? Pomysł ten zaprezentowany w filmiku jest przykładem pięknej manipulacji, w wykonaniu urzędnika samorządowego. Takich manipulacji słyszeliśmy wiele, za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Przypomnę tylko autostrady, które miały być gotowe na 2012 rok, a które budujemy do dziś 🙂

Pani wójt łapie się brzytwy, ponieważ komunikacja w gminie jest zorganizowana na miernym poziomie. Co rusz przedstawia nowe plany i pomysły, nie konsultując tego choćby z mieszkańcami. Pan Karol Kardasiński zapytał mieszkańców, co sądzą o jego pomyśle, zebrał podpisy poparcia pod petycją i zwrócił się z tą petycją do organu właściwego, czyli do Pani Wójt. Za co został skrytykowany na zebraniach wiejskich. Mamy tutaj do czynienia z sytuacją:

„dyktatura kontra demokracja”  

Po tym wszystkim Magdalena Kołodziejczak patrząc w oczy swoim widzom kłamie jak z nut twierdząc, że Gmina Pruszcz Gdański jest bogata dzięki (uwaga cytuję): „Jesteśmy bogaci dlatego że nasze środki, że nasze wspólne pieniądze, wydatkujemy w sposób racjonalny i solidny”. W tym miejscu pragnę poinformować panią wójt Magdalenę Kołodziejczak, że nie są to środki wspólne, są to pieniądze mieszkańców. Pani 4 lata temu została wybrana do odpowiedzialnego zarządzania nimi. Niestety, od tamtej pory mieszkańcy nie mają żadnego wpływu no to co pani robi z ich pieniędzmi. Proszę nie okłamywać mieszkańców, że mają jakikolwiek wpływ na wydawany przez panią pieniądz. Największym kłamstwem jest to, co mówi pani na początku – gmina jest bogata dlatego, że mieszka w niej bardzo dużo mieszkańców i jest zarejestrowanych dużo podmiotów gospodarczych, które płacąc podatki zasilają budżet gminy. Gdyby Gmina Pruszcz Gdański liczyła sobie 3 tysiące mieszkańców i była położona w środku Puszczy Białowieskiej (która leżałaby, na potrzebę argumentacji, w Powiecie Gdańskim), to choćby pani Wójt była Billem Gatesem ekonomii w życiu Gmina Pruszcz Gdański nie byłaby bogatą gminą.

Skoro z taką łatwością pani Wójt patrząc w oczy, potrafi manipulować w takich sprawach, to ile średnio prawdziwych informacji jeszcze zamierza przekazać mieszkańcom gminy. Goebbels mawia ł: “Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą”, ale jako sympatyk  Komitetu Obrony Demokracji doskonale pani Wójt o tym wie. Jak już kiedyś napisałem, miałem nadzieję i życzyłem wszystkim uczciwej i merytorycznej kampanii wyborczej. Była ona płonna.

 

A teraz zapraszam do obejrzenia tego filmiku i komentowania bezpośrednio na stronie. Jest wielce prawdopodobnym, że tylko ja mam wypaczony obraz tej kampanii.

 

Andrzej Kania Tramway 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o