fbpx
22/01/2019

Oświadczenie Wójta Gminy Suchy Dąb

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W dniu 19.07.2018 opublikowaliśmy artykuł 

 

w którym opisaliśmy sprawę ukarania Pani Wójt przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Gdańsku z 9 lutego 2018 r. 

jak również informacje o planowanej podwyżce dla Pani Wójt Gminy Suchy Dąb Barbary Kamińskiej. zapewne na podstawie tego materiału Pani Wójt opublikowała na stronie https://www.suchy-dab.pl/ oświadczenie 

 

Oświadczenie Wójta Gminy Suchy Dąb 

Nie wiemy tylko o jakie zniekształcone informacje chodzi, szkoda że Pani Wójt nie napisała do nas z prośbą o sprostowanie jeśli zniekształciliśmy jakieś informacje, cóż jesteś my tylko ludźmi, a mylić się jest rzeczą ludzką. Oczywiście nie musi chodzić o redakcję www.GDAnski24.pl , ale nie zauważyliśmy żeby w innych mediach ktoś poruszał ten temat. 

Na specjalną uwagę zasługuje punkt” 3. Kto musi zapłacić karę?- JA Z WŁASNEJ KIESZENI”  ( W INTERNECIE JAK PISZEMY DUŻYMI LITERAMI TO KRZYCZYMY. red) 

W oświadczeniu majątkowym za rok 2016 http://www.e-bip.pl/Start/69/PersonalInformation/1640/57– nie odnaleziono oświadczenia za rok 2017, być może Panią Wójt nie obowiązuje art. 24h ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.)  , możemy przeczytać że Wójt Gminy pozyskuje pieniądze głównie z umowy o pracę ( Urząd Gminy) oraz inne ( jakie inne?) a więc własna kieszeń Pani Wójt to wynagrodzenie za sprawowanie urzędu, opłacane przez mieszkańców gminy w podatkach. Za pracę należy się wynagrodzenie, oczywiście, ale są to pieniądze które Urzędniki Samorządowy otrzymuje z budżetu a więc są to Publiczne pieniądze 🙂 

Punkt 2. Nie wiem jak Pani Wójt sobie wyobraża wykładnię prawa, ale jak się łamie jakieś przepisy to nagrody raczej nie ma. 

Punkt 4. Wójt Gminy reprezentuje Gminę więc powinno być TAK, bo to gmina została ukarana ( Wizerunek Publiczny Panią Wójt nie interesuje)

Punkt 5. Gmina Suchy Dąb w rankingu zadłużenia w 3 kwartale 2017 roku zajęła 141 miejsce na 2478 gmin, oraz PIERWSZE w Powiecie Gdańskim.  Jak rozumiem gdyby nie działania Barbary Kamińskiej mogło być gorzej. http://gdanski24.pl/ranking-zadluzenia-gmin-po-trzecim-kwartale-2017/

 

Na zakończenie, 

 

Droga Pani Wójt Gminy Suchy Dąb ,

  1. Praca 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu to przestępstwo wynikające z kodeksu pracy i Konstytucji . ( Rada Gminy się nie ucieszy , zostanie wysłane zgłoszenie do państwowej inspekcji pracy) 
  2. Nie istnieje w Polskim prawie obowiązek pracy , gwarantuje to konstytucja, i jeśli ktoś nie daje rady i pracuje kosztem swojego zdrowia i czasu dla rodziny to można się zwolnić. ( ciekawe że urzędnicy zawsze mówią jak to dużo pracują,( za pieniądze podatników.red) , a podatnicy pewnie w tym czasie leżą i wypoczywają bo znaleźli jeleni którzy na nich pracują, czyli urzędników. red) 
  3. 74 dni niewykorzystanego urlopu ? Czyli z trzech lat ?  Tu jest odpowiedni zapis” Pracodawca musi obligatoryjnie więc wysłać pracownika na zaległy urlop wypoczynkowy do końca trzeciego kwartału, nawet jeśli ten odmawia uzgodnienia terminu wypoczynku. Przełożony może wtedy samodzielnie, bez uzgadniania i planowania terminu zdecydować o wypoczynku podwładnego (zwłaszcza jeśli wykaże, że zwracał się do pracownika o zaplanowanie wykorzystania urlopu, a ten ignorował takie wnioski), bowiem gdy tego nie zrobi, popełnia wykroczenie przeciwko prawom pracownika, za co grozi kara grzywny od 1 do 30 tys. zł.” Czyli szykuje się kolejna kara 🙂 
  4. Po przeczytaniu kilkukrotnym oświadczenia dochodzę do wniosku że Pani Wójt nie rozumie co to znaczy Dyscyplina Finansów Publicznych, i niestety boję się, że za jakiś czas może napisać  oświadczenie tłumacząc się, że zajęty i zlicytowany majątek gminy był ważny i strata jego bezpowrotna to fakt, oraz ogłoszenie bankructwa gminy to niestety jej wina, ale musiała niestety podejmować trudne decyzję i zapłaci karę (z własnej kieszeni) , i tak naprawdę to nic się nie stało, a nagonka na nią to tylko ludzka zawiść i stronniczość mediów. 

Łyżka miodu w beczce dziegciu.

Przepisy , uchwały, i ustawy tworzone gdzieś daleko w Stolicy, często utrudniają pracę naszych samorządów, niejednokrotnie zmuszają do kreatywnej polityki pieniężnej i zdarza się że doprowadzają do łamania prawa. Nie usprawiedliwiam takich poczynań , ale rozumiem. Ale przypomnę że to my jesteśmy suwerenem i to od nas i naszych wyborów zależy jakie będzie prawo i przez kogo tworzone. Obywatele Polski to ok. 38 milionów , a ci który stanowią władzę w tym kraju to ok. 500 osób, co więcej wybieranych przez nas. Jeśli nie chcemy aby samorządy musiały łamać prawo to czas się zjednoczyć i wybrać swoich przedstawicieli , takich którzy będą myśleli bardziej lokalnie, a nie globalnie. 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o