fbpx
22/02/2019

Seniorzy Atakują 2

Spread the love
5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

W tym tygodniu 07.08.2018 ponad 110 seniorów skupionych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pszczółkach przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Pszczółki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim przy Stowarzyszeniu Traugutt.org w ramach realizacji projektu Złota Jesień Seniora wzięli udział w wycieczce „Szlakiem Atrakcji Turystycznych Gdańska”.

Wycieczka polegała na zwiedzaniu Muzeum II Wojny Światowej oraz spacerze po Gdańsku wzdłuż Motławy z certyfikowanym przewodnikiem. Największe wrażenie na seniorach zrobiły eksponaty muzeum oraz fakt, że jest ono interaktywne z bardzo bogatą ilością informacji w tym ciekawostek.

– Bardzo cieszymy się, że organizowana przez nas wycieczka cieszyła się takim dużym zainteresowaniem seniorów. To pokazuje, że istnieje jeszcze deficyt takich przedsięwzięć. Jako osoby zaangażowane w Powiecie Gdańskim na rzecz starszych będziemy kontynuować wycieczki edukacyjne, popularyzatorskie i badawcze. Warto podkreślić, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – mówi Maciej Urbanek – koordynator projektu.

Organizatorzy nie tylko zajmowali się swoimi grupami, ale wdawali się w długie rozmowy z seniorami z innych części naszego kraju.

To żywa lekcja historii, a możliwość porozmawiania z uczestnikami tych wydarzeń daje nam  dodatkową motywacje do działania. Na pewno nie jest to ostatnia taka wycieczka – mówi Karol Kardasiński – radny Gminy Pruszcz Gdański

Najbliższe zajęcia w ramach wspomnianych Uniwersytetów Trzeciego Wieku rozpoczną się z początkiem września.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału i wspólne zwiedzanie .

W imieniu organizatorów dziękujemy Dyrekcji Muzeum II wojny światowej w Gdańsku za pomoc i wsparcie .

5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o