fbpx
19/12/2018

Wielki Spływ Radunią 2018

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Radunia 2018 – Zaproszenie

Samorząd Województwa Pomorskiego, Gmina Miejska Pruszcz Gdański, Gmina Pruszcz Gdański oraz Powiat Gdański zapraszają do udziału w Wielkim Spływie Kajakowym rzeką Radunią, który odbędzie się 09.06.2018 (sobota) 
Jednodniowy spływ odbędzie się na odcinku 7 km od Elektrownii Wodnej w Straszynie do Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Przebieg trasy spływu umożliwi uczestnikom podziwianie piękna i różnorodności przyrodniczej tej części naszego województwa, jak również poznanie zabytków inżynieryjnych oraz historycznych gmin i miejscowości w tym: elektrowni wodnych w Straszynie, Prędzieszynie, Kuźnicach i Juszkowie czy miniatury Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Sprzyjać będzie również integracja całego środowiska wodniackiego województwa pomorskiego. 

     Wydażenie jest okazją do propagowania turystyki wodnej – zwłaszcza kajakarstwa, promocji regionu i kluczowego przedsięwzięcia realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe. W ramach powyższego przedsięwzięcia Województwo Pomorskie wraz z partnerskimi samorządami (również podmiotami prywatnymi) realizuje inwestycje mające na celu zagospodarowanie 36 szlaków kajakowych regionu (o łącznej długości ponad 1500 km) poprzez rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej, w szczególności kajakowej. Na pomorskich rzekach w ciągu najbliższych dwóch lat powstaną nowe przenoski przy przeszkodach takich jak jazy, zapory czy elektrownie wodne. Dzieki zrealizowanym inwestycjom zapewniony zostanie właściwy dostęp do miejsc etapowych spływów oraz możliwość wodowania i wyjmowania kajaków. Jednak, przede wszystkim kajakarze będą mogli liczyć na rozbudowaną sieć miejsc do cumowania kajaków, stanic kajakowych. 
   Dla uczestników spływu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, między innymi: pokaz szermierki, lepienie z gliny, gry plebejskie, konkursy dla dzieci (łuczniczy oraz krzykaczy) Dodatkowo w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzyma koszulkę, etui na telefon, przewodnik oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu. Będzie też mógł liczyć na ciepły posiłek. 
    Udział w spływie jest odpłatny (koszt 15 zł od osoby). Podczas spływu o bezpieczeństow kajakarzy będą dbać instruktorzy kajakarstwa oraz ratownicy WOPR.

Serdecznie Zapraszamy do rejestracji !!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o