fbpx
22/01/2019

Wywiad ze Sławomirem Fickiem – nowym Prezesem GTS Pruszcz Gdański

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 

Czy planuje pan rewolucję w funkcjonowaniu sportu w gminie Pruszcz Gdański?
Nie planuję głębokich zmian. Uważam, że GTS był do tej pory dobrze zarządzany. Świadczą o tym choćby sukcesy naszych drużyn młodzieżowych w różnych dyscyplinach sportowych. Zmianie powinna jednak ulec informacja o sukcesach poszczególnych sekcji. Szukam osoby, która zamieszczałaby na stronie internetowej GTS wyniki drużyn poszczególnych sekcji. Takie informacje powinny być aktualizowane po każdej rundzie rozgrywek.

Najbliższą dyscypliną prezesa GTS jest piłka nożna. A jak podchodzi pan do innych dyscyplin?
Z piłką nożną jestem związany od dzieciństwa. Grałem w drużynie młodzieżowej Czarni Pruszcz Gdański. Kończę kurs na trenera II klasy UEFA, z uprawnieniami do prowadzenia drużyn II ligi i wszystkich drużyn młodzieżowych. Jestem grającym trenerem GTS Rusocin. Piłka nożna jest najpopularniejsza, ale nie wolno zapominać o innych dyscyplinach w strukturach GTS. Cieszą mnie sukcesy młodych koszykarek i tenisa stołowego. Brydżyści Przystani Juszkowo z trzeciej ligi również przynoszą chlubę naszego towarzystwa. Jestem otwarty na inne dyscypliny sportu, które na pewno powstaną z czasem przy GTS, w naszej, rozwijającej się gminie. Obok sportu wyczynowego doceniam również grupy zajmujące się rekreacją, które nie rywalizują w rozgrywkach ligowych.

Jakie zmiany planuje pan w piłce nożnej? 


Chciałbym zwiększyć liczbę grup trenujących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Obecnie mamy dwa takie zespoły. W Rotmance, rocznik 2006, gdzie trenerem jest Bartosz Berlik i w Rusocinie, gdzie chłopcy rocznika 2004 trenują pod moim okiem. Obydwie te drużyny bardzo dobrze radzą sobie w wojewódzkich młodzieżowych ligach. 

Pomimo sukcesów zespołów młodzieżowych, drużyny seniorów GTS występują w komplecie w najniższej grupie B lub tylko stopień wyższej grupie A. Czy nie brakuje panu reprezentacji piłkarskiej GTS, na przykład w czwartej lidze? 


Bardzo brakuje. Dlatego chcę powołać nową naszą reprezentację, która składałaby się z najlepszych piłkarzy z całej gminy. Żeby nie było zbędnych emocji zespół ten będzie się nazywał GTS Pruszcz Gdański i byłoby wiadomo, że to nasza wizytówka. Bardzo chciałbym, żeby nasi najlepsi juniorzy przechodzili płynnie do reprezentacji seniorów. Chciałbym być na początku trenerem tego zespołu. 

Co się panu udało w dotychczasowym działaniu sportowym?
Byłem przez rok trenerem asystentem Lechii Gdańsk w Młodej Ekstraklasie oraz przez trzy lata trenowałem drużyny młodzieżowe Lechii Gdańsk.

artykuł: Wawrzyniec Rozenberg
http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/gmina-pruszcz-gdanski-wiecej-mlodziezowych-druzyn,4649396,art,t,id,tm.html
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o