fbpx
19/03/2019

ZWRACAJMY UWAGĘ NA BEZDOMNYCH

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W nadchodzących tygodniach przewiduje się spadek temperatur. Taka pogoda szczególnie zagraża osobom bezdomnym i nietrzeźwym. Codziennie policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz podległych komisariatów w trakcie codziennych patroli zwracają szczególna uwagę na osoby, które są zagrożone wychłodzeniem. Policjanci sprawdzają pustostany, opuszczone garaże i dworzec kolejowy, miejsca gdzie zazwyczaj grupują się bezdomni, dzielnicowi współpracują z pracownikami ośrodków pomocy społecznej i na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni i kierują ich do noclegowni. 

Policjanci apelują, aby nie być obojętnym wobec osób, które nocami śpią na ławkach, klatkach schodowych, piwnicach itp. Jeśli widzimy taka osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i Policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu zadzwońmy pod nr. alarmowy 112, policjanci, którzy przyjadą na wezwanie sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Na najbliższe dni synoptycy przewidują obniżenie temperatur, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla tych osób. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o