fbpx
21/03/2019

GMINA PRZYWIDZ ŚMIECIAMI STOI?

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

No i zaczęło się. Ciekawe, czy nasza Gmina będzie nadal Gminą zieloną, ekologiczną, czy… wysypiskiem śmieci.

26 października 2018 r. na stronie WWW Urzędu Gminy Przywidz zostało zamieszczone zawiadomienie (patrz: zrzuty na dole strony) iż Wójt Gminy Przywidz wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Budowa instalacji do odzysku i recyklingu odpadów tworzyw sztucznych. Budowa punktu przesyłowego odpadów w Miłowie ul. Budowlanych 1, dz. nr 87/4, jednostka ewidencyjna Przywidz, obręb Miłowo„. Postanowienie zostało wszczęte na wniosek złożony w dniu 21.09.2018 r., uzupełniony pismem złożonym 10.10.2018 r. przez przedsiębiorstwo WOBET Sp. z.o.o. sp. komandytowa.

Interesujące, dlaczego Wójt zwlekał tak długo z ogłoszeniem takich rewelacji? Pewnie gdyby ta sprawa ujrzała światło dzienne w czasie wyborów, to padłoby wiele niewygodnych pytań. A tak, zaraz po kampanii, w możliwie najkrótszym czasie, gdy ludzie przygotowują się do Święta Zmarłych przepchnie się niewygodny temat. Ciekawe, kto na tym ma skorzystać i ile będzie to kosztowało wizerunkowo naszą Gminę?

Zastanawia też, czy o fakcie tym zostali powiadomieni okoliczni mieszkańcy, przecież to w niedalekiej odległości jest od tej działki do Mierzeszyna, Gromadzina, Miłowa, Blizin. Czy sołtys Olszanki (teraz też i radny) będący jednocześnie (wg oświadczenia z kwietnia 2018 roku) pracownikiem firmy WOBET poinformował o tym sąsiadów w myśl propagandy Wójta: „Doświadczenie, uczciwość, dialog z mieszkańcami”?

Szkoda, że na stronie UG nie opublikowano też:

Czytaj dalej na stronie Przywidz Twoja Gmina 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o