fbpx
21/03/2019

Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców tych opłat.

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców tych opłat. Ważny komunikat prokuratury

Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości pod tym względem prokuratorzy mają obowiązek działać na rzecz zakwestionowania takich zapisów – podała Prokuratura Krajowa.

„Organy stanowiące gmin do uchwał, a więc aktów prawa miejscowego, dotyczących warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji ogólnej często wprowadzają obowiązek ponoszenia przez mieszkańców opłaty przyłączeniowej. Dotyczy on możliwości podłączenia budynku do gminnych sieci. (…) W piśmie skierowanym do wszystkich prokuratorów regionalnych Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand zwrócił uwagę, że obowiązek ponoszenia opłat nakładany jest na mieszkańców bez upoważnienia ustawowego i narusza art. 7, art. 84 i art. 94 Konstytucji RP” – czytamy w czwartkowym komunikacie PK.

Więcej na ten temat można przeczytać w https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oplaty-przylaczeniowe-pobieranie-oplat-przez,141,0,2353549.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o