fbpx
20/03/2019

Lila Design Lidia Balicka

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Adres e-mail *

hello@lila-design.com

Nazwa firmy oraz imię i nazwisko właściciela/prowadzącego działalność *

Lila Design Lidia Balicka

Adres wykonywanej działalności, kontakt (mail, telefon) *

ul. Kossaka 4/10, 83-000 Pruszcz Gdański

Czym się zajmujesz/ zajmuje Twoja firma? *

Sprzedaż tkanin, akceoriów oraz dzianin do produkcji odzieży, agencja tekstylna. Pośredniczę w sprzedaży tkanin pomiędzy moimi dostawcami (polscy i zagraniczni) a odbiorcami (polskie marki odzieżowe).

W jaki sposób jesteś związany z Powiatem Gdańskim/Pruszczem/Gminą? Od jak dawna tu pracujesz/mieszkasz? *

Mieszkam tu od 11 lat. Moje dzieci chodzą tu do żłobka/szkoły, mają swoich przyjaciół, swoje życie. Tu biegamy, udzielamy się społecznie na miarę swoich możliwości i czasu,a od niedawna także prowadzę firmę.

Opisz w kilku zdaniach:Co albo kto Cię zainspirował do założenia działalności? *

Do założenia działalności skłoniły mnie pasja i zainteresowania, mój mąż oraz…moi obecni klienci 🙂

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej lubię to, iż uczestniczę w procesie powstawania kolekcji odzieżowych od wczesnego etapu. To miłe widzieć finalny produkt w sklepach i mieć wiadomość, że się przyczyniło do jego uszycia.

Czym wyróżniasz się na tle konkurencji (wyjątkowy produkt bądź usługa)? *

Mój produkt nie jest nowy na rynku w ogóle, natomiast jego odmienność polega na ulokowaniu siedziby (pomorskie), gdyż większość firm sprzedających tkaniny i dzianiny ulokowana jest w woj. łódzkim. Od konkurencji odróżnia mnie kompleksowość oferowanych usług oraz bezpośredniość i indywidualność w obsłudze – klient ma do czynienia z konkretną osobą, na miejscu w Polsce. Ponadto zamierzam sprzedawać towar istniejący, a nie pod tzw. produkcję, co pozwoli na dostarczenie go do magazynu/szwalni klienta w 48 godzin. W wielu przypadkach producenci ubrań zamawiają towar na Dalekim Wschodzie. Niestety dostawa trwa średnio 45-90 dni i nie pozwala to na dość szybką reakcję na zmieniające się trendy na rynku i wprowadzenie kolekcji w odpowiednim czasie. Zdarza się również, że towar w trakcie przewozu ulega zniszczeniu, bądź po dotarciu okazuje się, że jest gorszej jakości niż zamówiony.

Co możesz poradzić osobie, która zastanawia się nad pracą na własny rachunek? *

Przede wszystkim – sprawdź możliwości finansowania swojej działalności. Jest mnóstwo ośrodków i instytucji, które się tym zajmują. Ponadto, warto bardzo dokładnie sprawdzić rynek pod kątem konkurencji. Warto znaleźć coś, co nas odróżni na jej tle. Może to być nawet inna forma docierania do klientów, nie tradycyjna reklama. Coś, co spowoduje, że zostaniemy zapamiętani. I najważniejsze – nie trać wiary i zapału. Mówi się, że biznes zaczyna przynosić zyski po pierwszych dwóch latach działalności. Warto to uwzględnić w swoim kosztorysie.

Jaką zniżkę/bonus/prezent/usługę możesz zaoferować w „tygodniu promocji członków Klubu”? *

Mogę sprzedać tkaniny w cenach producenta.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o