fbpx
20/03/2019

Podziękowanie Wójt Magdaleny Kołodziejczak dla wyborców

Spread the love
5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Jeszcze niedawno słuchaliśmy wypowiedzi pani wójt Magdaleny Kołodziejczak jaka to bogata jest gmina Pruszcz Gdański jak to jest świetnie zarządzana przez nią i wszechobecny dobrobyt jest tylko jej zasługą.  Okazuje się jednak że nie wszystko jest tak jak mówiła pani wójt.

Nie tak dawno odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy,  były kwiaty podziękowania, opowieści o wspaniałej kondycji finansowej,  podsumowanie realizacji, a tu nagle zostaje zwołana ostatnia ostatniejsza  sesja. Karygodne jest zwoływanie sesji rady gminy, Gdzie głosować będą jeszcze starzy  radni gdy zostali już wybrani nowi, a szczególnie w sytuacji gdzie głosuje się nad podwyżkę podatków.  Tak drodzy czytelnicy, na sesji ostatniej ostatniejszej zostały uchwalone nowe podatki od nieruchomości.  wzrastają w budynkach mieszkalnych o 10 groszy za metr kwadratowy, oraz w budynkach na działalność gospodarczą o 1,70 groszy za metr kwadratowy.  W ten oto subtelny sposób pani wójt pragnie podziękować swoim wyborcom za wybór jej na kolejną kadencję.

A może ta sesja była zwołana tylko dlatego że nastąpi kumulacja podwyżek,  jest jeszcze wywóz śmieci, woda i kilka innych. Na sam finał maratonu wyborczego,  w skrzynkach mieszkańców gminy pojawiła się książeczka, chyba finansowana z pieniędzy gminnych.  Opisywała inwestycje zrealizowane w gminie podczas poprzedniej kadencji. drodzy mieszkańcy aby równie kolorowo i bogatą w inwestycje książeczkę zobaczyć za 5 lat potrzebne są pieniądze,  a jak zwracaliśmy uwagę bogactwo Gminy nie jest zasługą pani wójt, tylko wpłacanym przez was podatkom. Więc teraz nie narzekamy tylko płacimy i prosimy o więcej.

Na pierwszej  sesji rady gminy,  gdy już zostaną zaprzysiężeni nowi radni,  oczekujemy od nich wniosku o podniesienie swoich diet, bogata gmina powinna godnie wynagradzać swoich radnych. A jeśli zabraknie pieniędzy,  przypominamy podatek od środków transportowych, podatek rolny, podatek leśny.

8 radnych głosowało przeciwko tym podwyżkom: Weronika Chmielowiec, Krystyna Białek, Małgorzata Osowska, Karol Kardasiński, Dariusz Grudniewski, Zygmunt Zalewski, Jan Pawul i Tadeusz Bednarczyk.

Andrzej Kania Tramway 

5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o