fbpx
21/03/2019

RODZINNE PODCHODY ROWEROWE „POZNAJ GMINĘ KOLBUDY”

Spread the love
5.00 avg. rating (89% score) - 2 votes

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

RODZINNE PODCHODY ROWEROWE „POZNAJ GMINĘ KOLBUDY” – BYŁO SŁONECZNIE I WESOŁO.

Piękna słoneczna pogoda, uśmiechy i radość, konkurencje sportowe, quizy, zdrowa rywalizacja, ognisko z kiełbaskami, a na koniec dyplomy, nagrody i puchary. Tak można podsumować Rodzinne Podchody Rowerowe „Poznaj Gminę Kolbudy”. 
Na starcie podchodów stanęło 10 zespołów 3-6 osobowych, łącznie 40 uczestników. Trasa miała ok. 9 km, podczas, której uczestnicy musieli wykonać 9 różnych zadań. Początek podchodów rozpoczął się krótkim wykładem Weroniki Chmielowiec na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów. Następnie uczestnicy z parkingu Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów (Kowale/Bąkowo) udali się ścieżką pieszo-rowerową w stronę Kolbud, po drodze zatrzymując się w Bąkowie, Lublewie Gdańskim, stadionie w Kolbudach, by wykonać zaplanowane zadania. Były to m.in. rzuty piłką do kosza, sztafeta rowerowa po pumptracku, dart, slalom z piłką, strzały na bramkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć quizów o Gminie Kolbudy. Meta usytuowana była w parku rekreacyjnym w Kolbudach, gdzie było wspólne ognisko z kiełbaskami. Zakończenie podchodów poprzedziła ceremonia wręczenia dyplomów i nagród wszystkim zespołom. Najlepsze trzy zespoły uhonorowane zostały okazałymi pucharami. Pierwsze miejsce przypadło drużynie o ciekawej nazwie „Bez nazwy”  Puchar za drugie miejsce powędrował do drużyny „Jednorożców”, a najniższe miejsce podium przypadło grupie „Big Stars”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy !

Organizatorami podchodów rowerowych byli sołtysi Justyna Połomska i Andrzej Czubek oraz radni Gminy Kolbudy: Emilia Jóźwik, Andrzej Chruścicki i Piotr Sochowski.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom naszej gminy, którzy pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu podchodów, a w szczególności: Agacie Czyścieckiej, Agnieszce Michalskiej, Katarzynie Podchajskiej-Średniawie, Wiesławowi Labudzie, Wojciechowi Sosnowskiemu, Michałowi Wysockiemu, Tadeuszowi Wojciechowskiemu, Radosławowi Wnuczko i Krzysztofowi Patykowi.

Dodatkowe podziękowania należą się również partnerom – Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, Stowarzyszeniu „Porozumienie 

 

5.00 avg. rating (89% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o