fbpx
21/03/2019

Stacja zabaw Patryk Gasch

Spread the love
5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Nazwa firmy oraz imię i nazwisko właściciela/prowadzącego działalność

Stacja zabaw Patryk Gasch

Adres wykonywanej działalności, kontakt (mail, telefon)

Województwo pomorskie, głównie Gdańsk, Pruszcz Gdański.

biuro@stacjazabaw.pl

511-820- 787

Czym się zajmujesz/ zajmuje Twoja firma?

Szeroko rozumianym dostarczaniem atrakcji dla dzieci. Od organizowania warsztatów przez urodziny aż do współorganizowania lokalnych festynów/pikników.

W jaki sposób jesteś związany z Powiatem Gdańskim/Pruszczem/Gminą? Od jak dawna tu pracujesz/mieszkasz?

W Pruszczu mieszkam od 4 miesięcy. Wcześniej mieszkałem w Gdańsku.

Opisz w kilku zdaniach:

Co albo kto Cię zainspirował do założenia działalności?

2 lata temu postanowiłem rzucić dobrze płatną pracę. Miałem wiele wątpliwości, ale w trakcie zastanawiania się co dalej, dostałem propozycje sporego awansu, który wiązałby się ze znaczną podwyżką i zarobkami rzędu kierownika banku z kilkuletnim stażem. To był kluczowy moment. Postanowiłem. Teraz albo nigdy. Albo dam się wciągnąć w maszynę i stanę się trybikiem albo coś ze sobą zrobię. Kupiłem paczkę balonów modelin i wyjechałem na 3 miesięcznego eurotripa. Robiłem figurki balonów na ulicach europejskich miast. To pozwoliło mi jako tako przetrwać, zatankować, kupić nocleg w hotelu i trochę pozwiedzać. Po powrocie kilka osób namawiało mnie na założenie swojej firmy. Między czasie zrobiłem kilka imprez dla dzieci, dużo się uczyłem, wróciłem na 9 miesięcy do dawnej pracy, zatrudniłem się w dobrej firmie IT, gdzie byłem menagerem i jeździłem po Polsce prowadzać szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla dzieci z robotami Ozobot (dzięki temu doświadczeniu dowiedziałem się jak nie powinno się prowadzić firmy i że jednak się do tego nadaję, w co bardzo wcześniej wątpiłem). W marcu tego, po wielu wątpliwościach wystartowałem ze Stacją zabaw.

Co robiłeś/aś przed założeniem działalności?

Dosłownie wszystko. Od zamiatania podłogi poprzez pracę polegającą na wykładaniu towaru na półach, prace na budowie, bycie sprzedawcą w salonie Ery, kierownikowanie w restauracji, bycie menagerem w firmę IT, robienie balonów na ulicy oraz pokazów wielkich baniek. Udzielanie korków z chemii i angielskiego. I parę innych.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Możliwość pomagania innym. Dawania uśmiechu.

Uczenia się ciągle nowych rzeczy. Jest ich tyle, że nie starczy na nie kilku żyć.

Mnogość rzeczy, które mogę robić, w tej jednej danej kategorii.

Czym wyróżniasz się na tle konkurencji (wyjątkowy produkt bądź usługa)?

Na spotkaniu było wspominane, że nie mieliśmy pisać: ,,Wyjątkowym podejściem do klienta” jednak… Długo myślałem, że mam super produkt czyli balony i bańki. Potem jak doszły roboty to w ogóle szał. Jednak 90% klientów wybiera mnie przez podejście do dzieci. Może dlatego, że Stacja zabaw nie jest założona dla pieniędzy, a z pasji. Wiem, że banalne, ale tak właśnie jest. Mam tą świadomość, że miałbym kilka innych alternatywnych źródeł dochodu, jeśli coś się posypie dlatego się nie spinam. Cały czas pracuje nad tym, żeby być topowym w robieniu balonów oraz ulepszam przepis na płyn do baniek tak żeby wyróżniać się na tle konkurencji. Na ten moment na pewno wyróżnia mnie to, że staram się być w kontakcie z klientem i służyć mu pomocą po wykonanej usłudze, a nie tylko przed. Także nie spotkałem żadnego animatora, który miałby w ofercie roboty. W następnym roku planuję zakupić auto, które ma między innymi puszczać bańki z ‘’kominka’’ więc może to. Jednak to dopiero za rok 😉

Co możesz poradzić osobie, która zastanawia się nad pracą na własny rachunek?

Dużo wytrwałości i założenia działalności na podstawie swoich zainteresowań i pasji. Jak wiadomo samą pasją, człowiek się nie naje wiec potrzebna jest też dokładna analiza. Określenie finalnego punktu, w którym możesz się znaleźć, jeśli konsekwentnie będziesz realizował swoje cele. Żeby firma była czymś więcej niż tylko maszynką do robienia pieniędzy. Jednak nie można też nie mieć planu biznesowego i należy pamiętać, że finanse są bardzo ważne. Nie polecam zdobywania doświadczenia świadcząc usługi za pół darmo, mimo że wiele osób tak zaczyna (w tym ja), jest to błędna droga. Ja np. zapisałem się do fundacji i jeśli czuję, że brakuję mi doświadczenia w danej dziedzinie, to staram się tam dokształcić, pomagając przy okazji innym, którzy tego faktycznie potrzebują.

Jaką zniżkę/bonus/prezent/usługę możesz zaoferować w „tygodniu promocji członków Klubu”?

20% rabatu na animacje lub warsztaty.

5.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o