fbpx
21/03/2019

Transport Kajakowo – Rowerowy w Gminie Pruszcz Gdański

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Był czas wyborów festiwal obietnic,  były przeprowadzone rozmowy z mieszkańcami,  wielkie akcje dwóch komitetów wyborczych odnośnie komunikacji w gminie Pruszcz Gdański. Aby zakończyć sprawę wójt gminy Pruszcz Gdański zleciła przeprowadzenie dogłębnej analizy potrzeb,  które rozwiązanie będzie lepsze dla mieszkańców. nie dziwi chyba nikogo że, w sytuacji gdy co roku oddawane są kolejne kilometry ścieżek rowerowych, oraz rozbudowywany szlak kajakowy,  mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański najchętniej podróżują rowerami nie wspominając już o kajakach który jak wiadomo są bardzo ekologiczne, oraz bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie korzystających z tej formy transportu do Gdańska.

 

Radna Weronika Chmielowiec pisze

😡 😡😡 Zapewne pamiętają Państwo naszą petycję internetową w sprawie wprowadzenia jednolitego biletu oraz wprowadzenia komunikacji ZTM do naszej gminy. Chodziło nam między innymi o takie miejscowości jak Borkowo, Straszyn, Juszkowo, Rotmanka czy Łęgowo. Petycję podpisało blisko 1300 osób. Inicjatorem było Porozumienie Samorządowe Powiatu GdańskiegoWeronika Chmielowiec – radna, społecznik, wykładowcaKarol Kardasiński – Radny Gminy Pruszcz Gdański i Krystyna Białek.
A oto odpowiedź jaką otrzymałam od Wójta Gminy Magdaleny Kołodziejczak. Odnosi się ona do konsultacji, które były robione do opracowania strategii rozwoju gminy – oczywiście taki dokument jest kosztowny, ale czy na pewno rzetelnie oddaje zdanie mieszkańców? O kwestię komunikacji pytałam gdy zatwierdzaliśmy ten program, bo miałam poważne wątpliwości co do braku uwag do komunikacji. Ponadto Wójt zapewniła, że odbędą się konsultacje w sprawie komunikacji z mieszkańcami na zebraniach sołtysów, jednak szybko wycofała się z tego pomysłu. Zapytana na ostatniej sesji stwierdziła, że konsultacje będą i będziemy dyskutować o rozkładach jazdy – z tego wniosek, że ani o jednym bilecie, ani o ZTM mowy nie będzie. A jak Państwu podoba się odpowiedź na petycję podpisaną przez znacznie większą liczbę osób z gminy niż ankietowanych, na których powołuje się Wójt – tych co to wolą rower czy samochód… ?

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o