fbpx
21/03/2019

Wojna partyjnych klanów w Gminie Pruszcz Gdański, czy nie .

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ruszyła Machina Kampanii Wyborczej, w Gminie Pruszcz Gdański zarejestrowano 3 komitety

 

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KWW WSPÓLNA GMINA PRUSZCZ GDAŃSKI

KWW POROZUMIENIE KAROLA KARDASIŃSKIEGO

Co do przynależności politycznej pierwszego Komitetu czyli Prawo i Sprawiedliwość nie mamy problemu.

Liderem i jednocześnie kandydatem na wójta gminy Pruszcz Gdański jest Grzegorz Witold Figarski

Komitet wyborczy Wspólna Gmina Pruszcz Gdański na której czele stoi Magdalena Kołodziejczak obecna wójt gminy Pruszcz Gdański  już nie jest taka łatwa do zidentyfikowania pod względem polityki Krajowej. Ale dla chcącego nic trudnego pod tym linkiem możemy przeczytać http://www.gminapruszcz.pl/?page_id=94

“Wójt Gminy Magdalena Kołodziejczak

W wyborach 2002 kandydowała z listy KWW Porozumienie Samorządowe Wspólna Gmina, obecnie w Platformie Obywatelskiej. “

Jak to mówią tylko krowa nie zmienia poglądów, ale Magdalena Kołodziejczak nie ukrywa swojej sympatii do Komitet Obrony Demokracji region Pomorze, Akcja Demokracja czy Partia PiS wrogiem Gdańska.

Tak więc zagadka została rozwiązana Koalicja POi N. . Dwa komitety reprezentujące przedstawicieli wojny Polsko Polskiej zostali ujawnieni, a na ich działania szkalujące przeciwników oczekujemy z utęsknieniem. Tylko czy walka rozegra się tylko między dwoma klanami partyjnymi ?

Mamy zarejestrowany jeszcze trzeci komitet.

Porozumienie Karola Kardasińskiego. Okazuje się że tutaj mamy prawdziwy problem.  Porozumienie Karola Kardasińskiego wprost wywodzi się ze stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego,  w skład którego wchodzą obecni sołtysi i radni oraz wielu działaczy społecznych i samorządowych z całego Powiatu Gdańskiego o nieokreślonych bliżej poglądach politycznych.  Jednocześnie Ten właśnie komitet zarejestrował 29 kandydatów na radnych, tak jak Komitet Obecnej Wójt. PiS natomiast zgłosił tylko 22 kandydatów.

 

Poczekamy zobaczymy, czy Karol Kardasiński ze swoją drużyną okaże się czarnym koniem tej rozgrywki, czy jednak będziemy obserwować znane nam już zmagania PiS kontra PO i N. Oczywiście Partyjne klany mają duże budżety, a Wójt od dawna prowadzi swoją kampanię, ale nie przesądzajmy sprawy, Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego tworzą młodzi i zdeterminowani w działaniu ludzie. To będzie ciekawa kampania wyborcza.

Niezależnie od wyników życzymy wszystkim by te zmagania odbywały się w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia, a wszelkie przejawy aktywności były nakierowane na merytoryczną dyskusję i za cel miały dobro mieszkańców.  

A teraz pytanie czy chcecie debaty kandydatów na Wójta Gminy Pruszcz Gdański 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o