fbpx
21/03/2019

Wójt Magdalena Kołodziejczak -by żyło się lepiej ?

by żyło się lepiej

Spread the love
2.60 avg. rating (58% score) - 5 votes

Ostatnio zaczął nas nurtować slogan hasła wyborczego, z poprzednich wyborów – Wójt, która buduje. Zastanowiliśmy się, dlaczego buduje i kto buduje. Oto co nam wyszło.

Patrząc na powiązania rodzinne Pani wójt Magdaleny Kołodziejczak, chciałoby się sprawdzić ile i jakie inwestycje firmy jej męża wykonywały na rzecz gminy Pruszcz Gdański i gmin ościennych lub czy firmy, które wygrywały przetargi robiły zakupy w firmach męża Pani wójt, i jaki to miało wpływ na wyniki przetargów. Wiemy że firma BONITERM bierze udział w budowie hali sportowej w Cedrach Wielkich. Gdzie zostały zakupione materiały, przy budowie szkolnej hali sportowej w Rotmance, Mediateki w Straszynie, Szkoły Metropolitalnej w Kowalach i wielu innych inwestycjach pani “WÓJT KTÓRA BUDUJE”nie wiemy, ale są służby co się dowiedzą.

Przeglądając KRS trafiamy na spółki Piotra Kołodziejczaka (mąż pani wójt Gminy Pruszcz Gdański) Muratex – hurtownia systemów ogrzewania oraz Boniterm- technika grzewcza i sanitarna, w których pojawia się wspólnie z Osmańskim Markiem. W spółce Muratex dopiero od  2014 roku. Wcześniej spółka należała do Wojciecha Słowikowskiego i Zenona Walentynowicza, których nazwiska można znaleźć w różnych latach w spółkach: DOMO A.ŻOCHOWSKI SP. J., DOMO SP. Z O.O. 3W SPÓŁKA KOMANDYTOWA. W spółce „DOMO SPÓŁKA Z o.o. KWARTET SPÓŁKA KOMANDYTOWA w roku 2012 wspólnikami są Marek Osmański  i Marta Agnieszka Kołodziejczak (córka Pani Wójt) oraz DOMO A.ŻOCHOWSKI SPÓŁKA JAWNA. Idąc tym tropem, na uwagę zasługuje również Studio Alex Projektowanie Aleksandra Arentowicz-Żochowska, z którego wyszły projekty m.in. szkolnej hali sportowej w Rotmance budowanej na zlecenie Gminy Pruszcz Gdański, osiedla Wielorodzinnego w Rotmance, Mediateka w Straszynie, Osiedle Za Potokiem Rotmanka czy Osiedle Sambor w Rotmance. Nazwisko Żochowski już przykuło naszą uwagę wcześniej, czy to nie aby córka współwłaściciela DOMO? W firmie DOMO na stanowisku dyrektora handlowego pracuje Irena Narożnowska-Sudoł, obecny pełnomocnik wyborczy KWW Wspólna Gmina Pruszcz Gdański, która niezwykle aktywnie w internecie broni dobrego imienia komitetu. Słusznie?

Spółka Boniterm Piotra Kołodziejczaka i Marka Osmańskiego, w roku 2001 miała innych wspólników, wspólnikiem była Marta Agnieszka Kołodziejczak. W roku 2001 miała lat 19. Dopiero w 2008 roku wspólnikiem został pan Piotr Kołodziejczak. Firma według CEIDG zajmuje się:  instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, usługami wodno-kanalizacyjnymi i budownictwem.

Wszelkie powiązania, które opisujemy znaleźliśmy … w internecie:

https://rejestr.io/krs/6940/boniterm-m-osmanski-p-kolodziejczak

(Polecamy zabawę w klikanie kółek na dole strony, nam się podobało).

Pozostaje pytanie, dlaczego nic o majątku nie dowiemy się w oświadczeniach majątkowych pani Wójt. Ano dlatego, że pomimo mieszkania z mężem (czyli chyba prowadzi wspólne  gospodarstwo domowe) mają Państwo Kołodziejczak rozdzielność majątkową. W zeznaniu Pani wójt podaje więc tylko swoje dochody i wydatki.

Patrząc na powiązania rodzinne Pani Wójt Magdaleny Kołodziejczak, chciałoby się sprawdzić ile i jakie inwestycje firmy jej męża wykonywały na rzecz gminy Pruszcz Gdański i gmin ościennych lub czy firmy, które wygrywały przetargi robiły zakupy w firmach męża Pani wójt i jaki to miało wpływ na wyniki przetargów. Wiemy, że firma BONITERM bierze udział w budowie hali sportowej w Cedrach Wielkich. Gdzie zostały zakupione materiały przy budowie szkolnej hali sportowej w Rotmance, Mediateki w Straszynie, Szkoły Metropolitalnej w Kowalach i wielu innych inwestycjach pani “WÓJT KTÓRA BUDUJE” nie wiemy, ale są służby, które wielokrotnie próbowały się tego dowiedzieć.

Dobrze się dzieję, jeśli w naszych małych ojczyznach samorządowcy korzystają z usług lokalnych firm. Wiadomo- wpływy z podatków zostaną na miejscu, a i robota dla ludzi jest. Jakoś też łatwiej się dogadać. Niestety jeśli poza chęcią wspierania lokalnej przedsiębiorczości kryją się rodzinne układy i zależności mamy problem. Nawet jeśli nigdy, nigdzie nie miały wpływu opisane zależności na podpisywane umowy i udziały w realizacjach, to pozostaje pytanie czy było to etyczne. To pozostawiamy Państwa ocenie oraz służbom takim jak CBA, które już od kwietnia  prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące oświadczenia majątkowego Pani Wójt.

Dziwnie brzmi hasło KWW Wspólna Gmina Pruszcz Gdański – #IzrobimyJeszczeWięcej z perspektywy powyższych faktów. W niedziele wybierzemy.

Andrzej Kania Tramway 

2.60 avg. rating (58% score) - 5 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o