fbpx
22/02/2019

Zakaz Kąpieli w Kolbudach

Spread the love
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim – w dniu 30 lipca 2018 roku -wydał decyzję wprowadzającą tymczasowy zakaz kąpieli na Kąpielisku Gminnym w Kolbudach przy ulicy Adama Ważnego 3. Powodem takiej decyzji jest zakwit sinic. Zakaz obowiązywał będzie do czasu ustąpienia zjawiska i wydania stosownej oceny jakości wody.

Informację o zakwicie sinic na akwenie w Kolbudach przekazał służbom sanitarno-epidemiologicznym organizator kąpieliska, czyli Gmina Kolbudy. Stwierdzone podczas kontroli wewnętrznej zjawisko stanowi naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych. Zgodnie z przepisami woda w kąpielisku powinna być wolna od widocznych zmian związanych z zakwitem sinic, tj. obecności smug sinicowych, kożucha sinicowego i piany związanej z zakwitem sinic.

Z uwagi na stwierdzony zakwit sinic , Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim, mając na uwadze ochronę zdrowia osób korzystających z kąpieliska, wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli.

Sinice, to organizmy samożywne, które należą do królestwa bakterii. Pływanie w wodzie, w której sinice kwitną we wzmożonej liczbie, jest groźne dla zdrowia. Sinice wytwarzają bowiem toksyny. Kąpiel w wodzie z kożuchem sinicowym może się skończyć wysypką i biegunką.

Uprzejmie prosimy o stosowanie się do wprowadzonego zakazu i podzielenie się tą informacją ze znajomymi.

Szczegóły w załączniku.

SKM_C224e18073014301.pdf

SKM_C224e18073014310.pdf

źródło http://www.kolbudy.pl/wiadomosci/aktualnosci/3773-sinice-w-jeziorze-w-kolbudach-tymczasowy-zakaz-kapieli

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o